Product Details
8509503010
M 3-0.5 x 10 Slotted Pan Machine Screw, Stainless Steel A2-70 DIN 85 / ISO 1580
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
8509503010
M 3-0.5 x 10 Slotted Pan Machine Screw, Stainless Steel A2-70 DIN 85 / ISO 1580
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0017
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 10mm |
| Head Wd. | 6mm |
| Head Ht. | 1.8mm |
| Thread Len. | Full Thread |