Product Details
8509502008
M 2-0.4 x 8 Slotted Pan Machine Screw, Stainless Steel A2-70 DIN 85 / ISO 1580
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
8509502008
M 2-0.4 x 8 Slotted Pan Machine Screw, Stainless Steel A2-70 DIN 85 / ISO 1580
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2 |
| Thread Pitch | 0.4 |
| Length | 8mm |
| Head Wd. | 4mm |
| Head Ht. | 1.2mm |
| Thread Len. | Full Thread |