Product Details
8508103016
M 3-0.5 x 16 Slotted Pan Machine Screw, Steel Zinc DIN 85 / ISO 1580
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
8508103016
M 3-0.5 x 16 Slotted Pan Machine Screw, Steel Zinc DIN 85 / ISO 1580
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0023
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Length | 16mm |
| Head Wd. | 6mm |
| Head Ht. | 1.8mm |
| Thread Len. | Full Thread |