Product Details
8408108016
M 8-1.25 x 16 Slotted Cheese Machine Screw, Class 4.8 Steel Zinc DIN 84 / ISO 1207
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
8408108016
M 8-1.25 x 16 Slotted Cheese Machine Screw, Class 4.8 Steel Zinc DIN 84 / ISO 1207
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0219
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 16mm |
| Head Wd. | 13mm |
| Head Ht. | 5mm |
| Thread Len. | Full Thread |