Product Details
8408105025
M 5-0.8 x 25 Slotted Cheese Machine Screw, Class 4.8 Steel Zinc DIN 84 / ISO 1207
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
8408105025
M 5-0.8 x 25 Slotted Cheese Machine Screw, Class 4.8 Steel Zinc DIN 84 / ISO 1207
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0097
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 25mm |
| Head Wd. | 8.5mm |
| Head Ht. | 3.3mm |
| Thread Len. | Full Thread |