Product Details
8408102006
M 2-0.4 x 6 Slotted Cheese Machine Screw, Class 4.8 Steel Zinc DIN 84 / ISO 1207
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
8408102006
M 2-0.4 x 6 Slotted Cheese Machine Screw, Class 4.8 Steel Zinc DIN 84 / ISO 1207
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0005
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2 |
| Thread Pitch | 0.40 |
| Length | 6mm |
| Head Wd. | 3.8mm |
| Head Ht. | 1.4mm |
| Thread Len. | Full Thread |