Product Details
79855304020
M 4-0.7 x 20 Philips Pan Machine Screw, Stainless Steel A2-50 / Black Oxide. DIN 7985
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
79855304020
M 4-0.7 x 20 Philips Pan Machine Screw, Stainless Steel A2-50 / Black Oxide. DIN 7985
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0052
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 20mm |
| Head Wd. | 8mm |
| Head Ht. | 3.1mm |
| Drive Size | # 2 |
| Thread Len. | Full Thread |