Product Details
6539005016
M 5-0.80 x 16 Thumb Screw w/Cap, Alloy Plain
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
6539005016
M 5-0.80 x 16 Thumb Screw w/Cap, Alloy Plain
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 16mm |
| Head Wd. | 16mm |
| Head Ht. | 6.4mm |
| Thread Len. | Full Thread |