Product Details
6538004010
M 4-0.70 x 10 Knurled Thumb Screw, Steel Plain. DIN 653
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
6538004010
M 4-0.70 x 10 Knurled Thumb Screw, Steel Plain. DIN 653
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0113
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 4 |
| Thread Pitch | 0.7 |
| Length | 10mm |
| Head Wd. | 16mm |
| Head Ht. | 3.5mm |
| Shoulder Dia. | 4mm |
| Shoulder Len. | 3mm |
| Thread Len. | Full Thread |