Product Details
6336010002
M10-1.5 Rubber Well Nut Threaded Brass Inserts, 0.4-4mm Grip Range
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
6336010002
M10-1.5 Rubber Well Nut Threaded Brass Inserts, 0.4-4mm Grip Range
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 27mm |
| Head Wd. | 29.5mm |
| Head Th. | 4.75mm |
| Body Dia. | 19.05mm |
| Grip Range | .38-11.10mm |