Product Details
6336008001
M 8-1.25 Rubber Well Nut Threaded Brass Inserts, 0.8-4.75mm Grip Range
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
6336008001
M 8-1.25 Rubber Well Nut Threaded Brass Inserts, 0.8-4.75mm Grip Range
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Length | 18.3mm |
| Head Wd. | 21.5mm |
| Head Th. | 3.2mm |
| Body Dia. | 15.9mm |
| Grip Range | 0.4~4mm |