Product Details
6336006282
M 6-1.0 Rubber Well Nut Threaded Brass Inserts, 0.32-2.82mm Grip Range
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
6336006282
M 6-1.0 Rubber Well Nut Threaded Brass Inserts, 0.32-2.82mm Grip Range
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 16.3mm |
| Head Wd. | 19.1mm |
| Head Th. | 1.3mm |
| Body Dia. | 12.7mm |
| Grip Range | 0.38~2.82mm |