Product Details
6336005001
M 5-0.8 Rubber Well Nut Threaded Brass Inserts, 0.4-4mm Grip Range
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
6336005001
M 5-0.8 Rubber Well Nut Threaded Brass Inserts, 0.4-4mm Grip Range
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 14.10mm |
| Head Wd. | 12.7mm |
| Head Th. | .9mm |
| Body Dia. | 9.6mm |
| Grip Range | 0.4~4mm |