Product Details
633539037001
3/8-16 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
633539037001
3/8-16 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0190
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | 3/8" |
| Thread Pitch | 16 |
| Length | .690" |
| Grip Range | .027"-.150" |
| Flange Dia. | .685" |
| Hole Size | .531" |