Product Details
633539019001
#10-32 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
633539019001
#10-32 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0049
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | #10 |
| Thread Pitch | 32 |
| Length | .475" |
| Grip Range | .028"-.130" |
| Flange Dia. | .415" |
| Hole Size | .297" |