Product Details
633539018001
#10-24 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
633539018001
#10-24 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0049
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | #10 |
| Thread Pitch | 24 |
| Length | .475" |
| Grip Range | .020"-.130" |
| Flange Dia. | .415" |
| Hole Size | .297" |