Product Details
633539016130
# 8-32 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
633539016130
# 8-32 Knurled Rivet Nut, Large Flange, Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0040
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | # 8 |
| Thread Pitch | 32 |
| Length | .470" |
| Grip Range | .080"-.130" |
| Flange Dia. | .390" |
| Hole Size | .266" |