Product Details
6335310079
M10-1.5 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 3.8-7.9mm Grip Range Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
6335310079
M10-1.5 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 3.8-7.9mm Grip Range Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0204
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.50 |
| Height | 20.45mm |
| Grip Range | 3.8mm~7.9mm |
| Flange Dia. | 17.40mm |
| Body Dia. | 13.5mm |