Product Details
6335305057
M 5-0.8 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 3.3-5.7mm Grip Range Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
6335305057
M 5-0.8 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 3.3-5.7mm Grip Range Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0047
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Height | 14.86mm |
| Grip Range | 3.3mm~5.7mm |
| Flange Dia. | 10.54mm |
| Body Dia. | 7.5mm |