Product Details
6335305033
M 5-0.8 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 0.5-3.3mm Grip Range Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
6335305033
M 5-0.8 Knurled Rivet Nut w/Large Flange, 0.5-3.3mm Grip Range Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0053
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Height | 12.07mm |
| Grip Range | .5mm~3.3mm |
| Flange Dia. | 10.54mm |
| Body Dia. | 7.5mm |