Product Details
6335210038
M10-1.5 Knurled Rivet Nut w/Small Flange, 0.7-3.8mm Grip Range Steel Yellow Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
6335210038
M10-1.5 Knurled Rivet Nut w/Small Flange, 0.7-3.8mm Grip Range Steel Yellow Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0175
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M10 |
| Thread Pitch | 1.50 |
| Height | 17.53mm |
| Grip Range | .7mm~3.8mm |
| Flange Dia. | 15.11mm |
| Body Dia. | 13.5mm |