Product Details
5468008001
M 8-1.25 Slotted Round Nut, Steel Plain. DIN 546
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
5468008001
M 8-1.25 Slotted Round Nut, Steel Plain. DIN 546
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0123
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Outside Dia. | 14mm |
| Height | 6.5mm |
| Slot Width | 3.31mm |
| Slot Depth | 3mm |