Product Details
4669506001
M 6-1.0 Knurled Thumb Nut w/Collar, Stainless Steel A2-70. DIN 466
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
4669506001
M 6-1.0 Knurled Thumb Nut w/Collar, Stainless Steel A2-70. DIN 466
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0528
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Head Wd. | 24mm |
| Height | 5mm |
| Shoulder Dia. | 12mm |
| Shoulder Len. | 10mm |