Product Details
4669502001
M 4-0.7 Knurled Thumb Nut w/Collar, Stainless Steel A2-70. DIN 466
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
4669502001
M 4-0.7 Knurled Thumb Nut w/Collar, Stainless Steel A2-70. DIN 466
- Log In for Price
- UM: C
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2 |
| Thread Pitch | 0.4 |
| Head Wd. | 9mm |
| Height | 2mm |
| Shoulder Dia. | 4.5mm |
| Shoulder Len. | 3.3mm |