Product Details
4668108001
M 8-1.25 Knurled Thumb Nut w/Collar, Steel Zinc DIN 466
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
4668108001
M 8-1.25 Knurled Thumb Nut w/Collar, Steel Zinc DIN 466
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.1014
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 8 |
| Thread Pitch | 1.25 |
| Head Wd. | 30mm |
| Height | 6mm |
| Shoulder Dia. | 16mm |
| Shoulder Len. | 12mm |