Product Details
4668105001
M 5-0.8 Knurled Thumb Nut w/Collar, Steel Zinc DIN 466
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
4668105001
M 5-0.8 Knurled Thumb Nut w/Collar, Steel Zinc DIN 466
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0287
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Head Wd. | 20mm |
| Height | 4mm |
| Shoulder Dia. | 10mm |
| Shoulder Len. | 8.5mm |