Product Details
4668103001
M 3-0.5 Knurled Thumb Nut w/Collar, Steel Zinc DIN 466
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
4668103001
M 3-0.5 Knurled Thumb Nut w/Collar, Steel Zinc DIN 466
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0066
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 3 |
| Thread Pitch | 0.5 |
| Head Wd. | 12mm |
| Height | 2.5mm |
| Shoulder Dia. | 6mm |
| Shoulder Len. | 5mm |