Product Details
3169506012
M 6-1.0 x 12 Wing Screw-American Type, Stainless Steel A2-70. DIN 316
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
3169506012
M 6-1.0 x 12 Wing Screw-American Type, Stainless Steel A2-70. DIN 316
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0271
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 12mm |
| Wing Span | 27.5mm |
| Wing Height | 13mm |
| Thread Len. | Full Thread |