Product Details
3169106030
M 6-1.0 x 30 Thumb Screw-No Shoulder, Steel Zinc
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
3169106030
M 6-1.0 x 30 Thumb Screw-No Shoulder, Steel Zinc
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0331
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 6 |
| Thread Pitch | 1.0 |
| Length | 30mm |
| Head Width | 23.5mm |
| Head Height | 16mm |
| Thread Len. | Full Thread |