Product Details
3168105030
M 5-0.8 x 30 Wing Screw-American Type, Steel Zinc DIN 316
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | Out of Stock |
3168105030
M 5-0.8 x 30 Wing Screw-American Type, Steel Zinc DIN 316
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0166
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 5 |
| Thread Pitch | 0.8 |
| Length | 30mm |
| Wing Span | 22.5mm |
| Wing Height | 10.5mm |
| Thread Len. | Full Thread |