Product Details
1074302604
M 2.6-0.45 x 4 Philips Flat Head Machine Screw, Precision Hardened Steel Zinc JCIS 1070 Type 1
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1074302604
M 2.6-0.45 x 4 Philips Flat Head Machine Screw, Precision Hardened Steel Zinc JCIS 1070 Type 1
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0004
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2.6 |
| Thread Pitch | 0.45 |
| Length | 4mm |
| Head Wd. | 3mm |
| Head Ht. | .8mm |
| Drive Size | # 0 |
| Thread Len. | Full Thread |