Product Details
1073302004
M 2-0.4 x 4 Philips Pan Head Machine Screw, Precision Hardened Steel Black Zinc JCIS 1070 Type 3
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1073302004
M 2-0.4 x 4 Philips Pan Head Machine Screw, Precision Hardened Steel Black Zinc JCIS 1070 Type 3
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0003
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 2 |
| Thread Pitch | 0.40 |
| Length | 4mm |
| Head Wd. | 3.5mm |
| Head Ht. | 1mm |
| Drive Size | # 0 |
| Thread Len. | Full Thread |