Product Details
1071501704
M 1.7-0.35 x 4 Philips Pan Machine Screw, Precision Hardened Stainless Steel A2 JCIS 1070 Type 1
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
1071501704
M 1.7-0.35 x 4 Philips Pan Machine Screw, Precision Hardened Stainless Steel A2 JCIS 1070 Type 1
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0013
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 1.7 |
| Thread Pitch | 0.35 |
| Length | 4mm |
| Head Wd. | 2.5mm |
| Head Ht. | .5mm |
| Drive Size | # 0 |
| Thread Len. | Full Thread |