Product Details
10713017045
M 1.7-0.35 x 4.5 Philips Pan Machine Screw, Precision Hardened Steel Black Zinc JCIS 1070 Type 1
| Locations | Availability |
|---|---|
| METRIC THREADED PRODUCTS | In Stock |
10713017045
M 1.7-0.35 x 4.5 Philips Pan Machine Screw, Precision Hardened Steel Black Zinc JCIS 1070 Type 1
- Log In for Price
- UM: C
- Weight: 0.0001
| Product Specifications | |
|---|---|
| Diameter | M 1.7 |
| Thread Pitch | 0.35 |
| Length | 4.5mm |
| Head Wd. | 2.5mm |
| Head Ht. | .5mm |
| Drive Size | # 0 |
| Thread Len. | Full Thread |